Середа, 04 вересня 2019 15:28

Бронетехніка від ДП «Миколаївський бронетанковий завод»

ДП «Миколаївський бронетанковий завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром», продовжує розробку сучасних модифікацій техніки на базі перевірених часом платформ БРДМ-2 та БТР-70.

Про це розповіли працівники оборонного підприємства в ексклюзивному коментарі Defense Express під час зустрічі представників МБТЗ з українськими журналістами.

Так, під час візиту заводчани продемонстрували кілька своїх розробок, створених з початком російської агресії. Серед них були розвідувальні машини БРДМ-2Ді/БРДМ-2ДіСв та БРМ «Мангуст», а також нова машина зв’язку БТР-70ДіСв.

БРДМ-2Ді/БРДМ-2ДіСв являє собою подальший розвиток серійної модифікації БРДМ-2Л1. На відміну від останньої (що обладнана відремонтованим восьмициліндровим двигуном ГАЗ-41 потужністю 140 к.с. – прим. ДЕ), на неї встановлюється набагато більш сучасний та економічний дизельний двигун FPT Iveco Tector (потужністю 150 к.с.). Завдяки цьому, витрати палива скорочуються до 19 літрів на 100 км (на старій машині 40 літрів) при запасі ходу по шосе 1400 км (проти 750 км), а моторесурс збільшується у три рази.

Своєю чергою, версія БРДМ-2ДіС в має ще й додаткове бронювання. Обидві версії машин оснащені сучасними українськими системами зв’язку Motorola «Либідь», системою навігації СН-3003М «Базальт» та тепловізійною системою ATRi TINDS. Також на бронеавтомобілях встановлені додаткові бійниці та броньовані дверці з обох боків, що значно полегшує десантування.

Найбільш сучасною та перспективною розробкою миколаївців є броньована розвідувальна машина (БРМ) «Мангуст». Новинка була вперше представлена на виставці MSPO-2018 у Польщі та «Зброя та Безпека-2018» у Києві.

Нова машина отримала значно збільшений внутрішній об’єм, у порівнянні з базовим БРДМ-2, та роботизований бойовий модуль «Фалконет», який зараз оснащений великокаліберним кулеметом калібром 14,5-мм та кулеметом з калібром 7,62-мм.

БРМ обладнана додатковими та більш зручними боковими та заднім люком, що дозволяє безперешкодно висаджувати десант чи завантажити пораненого. Збільшення лобового захисту та додаткові листи броні посилюють захищеність машини (3А level STANAG 4569).

Миколаївські зброярі відзначають, що навіть з суттєво збільшеною вагою (9300 кг проти 7600 кг у БРДМ-2Л1), завдяки сучасному двигуну, «Мангуст» не втратив у порівнянні з більш легким БРДМ-2Л1 у швидкості ні по шосе, ні по воді. При цьому, нова машина має запас ходу на 250 км більше й витрачає палива у 2 рази менше.

Варто додати, що окрім стандартних систем зв’язку та навігації БРМ «Мангуст» оснащений додатковими камерами огляду (попереду, з боків та позаду).

Також інженери бронетанкового держпідприємства працюють над створенням нової машини зв’язку БТР-70ДіСв. Вона створена на вже перевіреному шасі БТР-70Ді, однак має посилений броньований захист від вогневого та мінного ураження, що дозволяє оперативно вирішувати в складній динамічній обстановці.

  YouTUBE Beryl EB

 

Контакти

KB Beryl

Київ,  вул. Вікентія Хвойки, 21

office@beryl.org.ua
ruban_a@beryl.org.ua
bozhenko_s@beryl.org.ua

Напишіть нам